FAQ – Často kladené otázky

Čo sú to Superfoods (Superpotraviny) ?

Charakteristika “superpotravín” je veľmi jednoduchá. Je to každá potravina, ktorá má z dlhodobého hľadiska prevažné množstvo pozitívnych efektov na ľudské zdravie. Aby sme boli ešte presnejší, tak sú to potraviny, ktoré vďaka obsahu látok dokážu ovplyvniť nepriaznivý zdravotný stav človeka alebo dokonca pomôcť pri liečbe.

Určenie toho, čo je superpotravina a čo nie je, je pomerne jednoduché. Stačí z kompletného zoznamu všetkých potravín vylúčiť tie, ktoré sú po výživovej stránke nehodnotné alebo zdraviu škodlivé. Čo vám potom ostane? Približne 50 – 60 potravín. Zdá sa vám to príliš malé číslo? Áno aj je, ale my hovoríme o základných potravinách, nie o potravinách priemyselne z nich vytvorených.

Ďalej môžeme tieto potraviny rozdeľovať do kategórii. Napríklad v kategórii ovocia nájdeme približne 20 druhov skvelých superpotravín. Samozrejme je možné medzi sebou potraviny kombinovať cez zdravé recepty, vďaka čomu vzniknú “super-zdravé” jedlá. Avšak pozor – nesprávnou kombináciou môžete pripraviť nechutný pokrm, ktorý vám spôsobí ťažkosti trávenia a preháňanie. A vy sa potom radšej opäť vrátite k svojmu starému a nezdravému jedálničku.

Sú vaše organické produkty certifikované?

Áno, všetky naše organické produkty sú certifikované. Prášok Mladého Jačmeňa sa vyrába na Novom Zélande a balí sa v EÚ. Náš mladý jačmeň je organicky certifikovaný od spoločností Soil Association v rámci NZ-BIO-002 na Novom Zélande. Tento proces zahŕňa niekoľko fáz, ktoré majú zabezpečiť, že spotrebitelia zaručene dostanú bioprodukt. Všetky naše organické produkty neobsahujú žiadne umelé farbivá, prísady, spojivá, arómy ani konzervačné látky a sú vhodné aj pre vegánov a vegetariánov.

Sú vaše výrobky vhodné pre deti?

Áno, naše výrobky sú bezpečné a prospešné pre deti všetkých vekových kategórií, najmä pre deti, ktoré nemajú vyváženú stravu. Dopĺňajú živiny a vitamíny, ktoré potrebujú, stimulujú rast buniek, posilňujú imunitný systém a majú vysoký obsah omega kyselín, ktorý je dôležitý pre koncentráciu a fungovanie mozgu u detí, rovnako ako u dospelých. Normálne sa deťom podáva 1/4 alebo ½ z dávkovania dospelých. Ďalším pravidlom je 250 mg na rok svojho veku: 4-ročné môže brať 1 g za deň, zatiaľ čo 10-ročné deti 2-3 g denne. Pre odporúčané dávkovanie si prečítajte pokyny pre každý jednotlivý výrobok na obale výrobku a v sekcii „Dávkovanie„. Odporúčame konzultovať s detským lekárom pred vykonaním zásadných zmien vo strave vášho dieťaťa.

Môžu sa rôzne superpotraviny užívať súčasne?

Áno môžu. Zo začiatku odporúčame polovičnú dávku z každého produktu. Dávky je ideálne rozdeliť si počas dňa. Neskôr, keď si organizmus zvykne sa môžu užívať aj spolu. Dôležité je dodržovať denné odporúčané dávky a z času na čas si dať pauzu (po mesiaci alebo 3 mesiacoch), tak ako to platí pri všetkých doplnkoch výživy. 

Sú možné reakcie s inými liekmi?

Žiadne toxické alebo negatívne vedľajšie účinky neboli zistené pri užívaní prírodnej zelenej stravy, ale niektoré z nasledujúcich počiatočných reakcií sa môžu prejaviť:
• Plynatosť, môže k nej dôjsť vzhľadom k zefektívneniu peristatických akcii čriev. Toto odzneje v priebehu niekoľkých dní po vyčistení čriev. 
• Nepravidelnosť stolice, zápcha alebo hnačka. Stolica môže dostať zelenkavú farbu. Znamená to, že zelené superpotraviny aktívne pracujú a príznaky zmiznú počas niekoľkých dní.
• Mierna horúčka, nevoľnosť, bolesti hlavy, závraty alebo smäd môžu byť príznaky detoxikácie. Pite veľa tekutín.
• U alergikov môžu niekedy vzniknúť vyrážky alebo ekzém, v niektorých prípadoch sprevádzaný svrbením. Toto znamená, že telo aktívne pracuje na vylúčení toxínov.
• Ak sú niektoré z vyššie uvedených príležitostných príznakov závažné, buď znížťe dávku alebo prestante úplne. Tieto reakcie by nemali byť brané ako vedľajšie účinky, je to skôr znamenie, že kompletné zelené potraviny v organizme pracujú.

Aký je rozdiel medzi Chlorellou a Mladým Jačmeňom?

Kým tieto dve skupiny výrobkov sú odlišné, vykazujú pozoruhodné podobnosti v zložení a dávkovaní. Prvý hlavný rozdiel medzi týmito dvoma skupinami je najviac zrejmý: chlorella je sladkovodná mikroriasa, pričom zelený jačmeň je obilnou trávou. Spoločným znakom oboch týchto zelených rastlín je chlorofyl: tieto supernabité zelené potraviny zaplavia krv zásobami kyslíku, ktorý ju detoxikuje a neutralizuje voľné radikály. 

Ako skoro očakávať účinky?

Majte na pamäti, že všetky naše výrobky sú funkčné zelené potraviny a nie lieky. Niektorí ľudia zažijú nevšedný vzostup ich zdravia a energetickej hladiny počas niekoľkých dní od začatia užívania. Určité podmienky sa tiež môžu meniť rýchlo (zápcha môže často zlepšiť počas 1 až 2 dní). Avšak niektoré z výhod chlorelly a spiruliny sa prejavujú jemne a líšia sa od človeka k človeku, pretože každý z nás má iné homeostázy, nerovnováhy, nedostatky a životný štýl. Zvyčajne zažijete znateľné zlepšenie vášho zdravia po 2-3 mesiacoch pravidelného užívania.

Sú vaše výrobky vhodné pre vegánov a vegetariánov?

Áno, všetky naše produkty sú 100 % vegánske. Vegetariánom často chýba vitamín B12 (zo živočíšnej pečene), železo (z červeného mäsa) a aminokyseliny. Spirulina Pacifica obsahuje obrovské množstvo B12 v jednej dávke. Naše prírodné produkty majú vysoký obsah bielkovín a vitamíu B12, omega-3 mastných kyselín a širokú škálu aminokyselín, vrátane všetkých 8 esenciálnych – pri dennom užívaní spomínaný nedostatok vyplnia.

Môžem užívat zelené potraviny s mojimi liekmi?

Pokiaľ práve užívate lieky, tak sa odporúča zelené superpotraviny užívať s časovým odstupom zhruba 1-2 hod pred alebo po užití liekov.
Naše výrobky sú všetky 100 % prírodné kompletné potraviny a nemali by ovplyvňovať používané lieky. Všetky sú nutrične kompletné a originálne „Whole Foods“ priaznivo pôsobiace na zdravie organizmu. Nielen to, že poskytujú bohatý nutričný základ, ale tiež zabezpečujú prítomnosť obrovského množstva stopových prvkov, ktoré pomáhajú asimilácii živín z iných potravin, ktoré konzumujeme.

Na druhej strane, ak sa liečite z nasledujúcich dvoch problémov, zelené riasy môžu interagovať s ich účinnosťou:

  • Zelené riasy zvýšujú funkcie imunitného systému. Zvýšením imunitného systému, môžu tieto riasy znížiť účinnosť liekov, ktoré sa používajú na zníženie imunitného systému (imunosupresíva) alebo na ovládanie iných autoimúnnych ochorení.
  • Zelené riasy sú bohaté na vitamín K. Vitamín K pomáha organizmu vytvárať krvné zrazeniny. Warfarín (Koumadin) sa používa na spomalenie zrážania krvi. Týmto môžu riasy znižovať účinnosť warfarínu (koumadinu).

Dôrazne odporúčame poradiť sa so svojím lekárom, než začnete užívať akékoľvek doplnky výživy.

Štyri dôvody prečo nakupovať práve u nás

Sme GMO, umelé farbivá, plnivá, spojivá a konzervačné látky FREE.

GreenBody rastliny sa pestujú bez použitia pesticídov a herbicídov.

Nad 70 EUR neplatíte poštovné. Doručenie kuriérom až do Vašich rúk.

Superpotraviny k Vám putujú priamo od Farmárov.